Dostawca energii elektrycznej – kiedy warto go zmienić?

Rachunki za prąd spędzają Ci sen z powiek? Przychodzą tak wysokie, że pochłaniają większość domowego budżetu? Może w takim razie, czas wprowadzić oszczędzanie. Jeśli nawet po ograniczeniu korzystania z urządzeń, rachunki będą nienaturalnie duże, czas szukać innej przyczyny.

Wadliwy licznik

Winowajcom w takim wypadku może okazać się także wadliwy licznik. Jeśli opłaty skończyły nagle w górę lub przychodzą raz wysokie, a innym razem niskie rachunku, to najczęściej oznacza błąd w liczniku. Może to być także jakieś urządzenie, które jest uszkodzone. Jeśli masz pewność co do sprawności urządzeń, z których korzystasz w domu, w takim razie, musisz zadbać o to, aby licznik został sprawdzony. Im wcześniej to zgłosisz, tym mniej szkód finansowych poniesiesz.

Wysokie ceny

Wysoka cena rachunków wynikać może także z cen, jakie oferuje dostawca prądu. Jeśli bierzesz prąd przez pośredników, to ceny zawsze będą wyższe niż w przypadku bezpośredniego dostawcy. Dodatkowe opłaty naliczane są za dystrybucję i często stanowić mogą większość stawki. Jeśli ceny za prąd skoczyły nagle w górę, to w pierwszej kolejności sprawdź, jakie ogólnie stawki obowiązują. Jeśli się nie zgadzają z ogólnie przyjętymi u innych dostawców, sprawdź umowę. Może się bowiem okazać, że niska cena ograniczała się do jakiegoś czasu, a teraz wzrosła, o czym Cię nie poinformowano. W przypadku zmiany dostawcy prądu pamiętaj o dokładnym przeczytaniu umowy, a szczególnie wszelkich zapisów drobnym drukiem. Dobrze też sprawdzić w internecie opinie na temat danej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *