Jak płacić mniej za prąd?

Bez względu na to, czy masz mieszkanie czy własny dom, ni chcesz za nic przepłacać. Nie tyczy się to jednak kupna gorszej jakości płytek, zamiast tych droższych, ładniejszych i lepszych. Mowa tutaj o obcinaniu wydatków, które są niepotrzebne i nie stanowią pogorszenia się jakości życia poprzez ich zlikwidowanie. Nikt przecież nie będzie kupował tej samej szynki drożej, wiedząc, że w sklepie obok jest znacznie tańsza. Trzeba się nauczyć obcinać zbędne koszty, bez względu na to, ile się zarabia. Ceny ciągle rosną, a ostatnio pędzą w górę jak szalone. Dlatego, aby na tym nie tracić zbyt dużo warto wiedzieć jak ciąć domowe koszty.

Po pierwsze, oszczędzaj

Podwyżki cen, które są ostatnio bardzo widoczne, to przede wszystkim stawka za prąd. Tak drogo jeszcze nie było, a ceny ciągle rosną i zapowiadane są nowe podwyżki. Nijak ma się to do minimalnego wzrostu zarobków, dlatego warto wiedzieć, jak oszczędzać prąd, aby nie zbankrutować na rachunkach. Jak wiadomo, pierwsza i najważniejszą rzeczą jest pozbycie się złych nawyków. Dlatego, pamiętajmy o tym, aby wyciągać z gniazdka ładowarki, jeśli urządzenia mają już pełną baterię, nie machać bez sensu drzwiami od lodówki czy zamrażarki, robić pranie kiedy bęben jest pełny, a także włączać zmywarkę, dopiero kiedy jest pełna i pamiętać o gaszeniu światła. Bardzo ważne jest też pamiętanie o wyłączaniu z prądu urządzeń, które są w trybie czuwania. Czyli telewizor, komputer czy router na noc. Mimo iż nie są to wielkie zmiany, to pozwolą sporo zaoszczędzić w skali roku.

Po drugie, kontroluj ceny

Jeśli chcesz ponosić mniejsze koszty za prąd, konieczna może się okazać także zmiana dostawcy prądu. Warto szukać tańszych firm, które mają niższe ceny. Pamiętaj tylko, aby nie dać się nabrać na reklamę taniego prądu i sprawdzić ile kosztuje dystrybucja. Może się bowiem okazać, że opłata będzie znacznie wyższa niż w przypadku poprzedniego dostawcy, a ty nie będziesz nic mógł zrobić, ponieważ będziesz związany umową na min. 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *